72 miljoen Amerikanen gaan dit jaar kamperen
Met dank aan hun nieuwe president lijken de Amerikanen regelrecht op een recessie af te koersen, maar dat weerhoudt ze er niet van om lekker te gaan kamperen. Integendeel: maar liefst 72 miljoen (!) hebben voor dit jaar een kampeervakantie in de planning.

Bij de USA denk je al gauw aan megagrote campers die onderhand een zonsverduistering veroorzaken als ze een camping op komen rijden. Maar dat beeld blijkt toch niet helemaal te kloppen. Want uit de verkoopcijfers blijkt juist dat ’towable recreational vehicles (RVs)’ het meest populair zijn en dat zijn dus caravans, in alle soorten en maten. Van de grote Airstream-achtigen en zogenaamde ‘5th wheel travel trailers’ (caravans die in de laadbak van een pick-up worden aangehaakt) tot zelfs vouwwagens, oftewel ‘folding camping trailers’. De nationale branchevereniging RV Industry Association rapporteert een verkoopstijging van 14% in het eerste kwartaal van 2025 ten opzichte een jaar geleden, voor campers én caravans.
Blijvende aantrekkingskracht
Er zijn in de periode januari tot en met maart bijna 98.000 nieuwe caravans en campers in de Verenigde Staten geregistreerd, waarvan 88.500 caravans en vouwwagens. “Uit ons onderzoek blijkt dat naar schatting 72 miljoen Amerikanen dit jaar een kampeervakantie plannen”, aldus de voorzitter van de brancheorganisatie. “Hoewel we het consumentenvertrouwen en de mogelijke effecten van importheffingen nauwlettend in de gaten houden, blijft één ding duidelijk: zelfs in tijden van economische onzekerheid kiezen Amerikanen voor reizen en de natuur. Kamperen heeft een blijvende aantrekkingskracht en biedt vrijheid, flexibiliteit en onvergetelijke avonturen.”