Catalonië gaat toeristenbelasting verdubbelen

Het toerisme in Spanje blijft toenemen en vooral in de regio Catalonië groeien de bezoekersaantallen flink de laatste jaren. Barcelona in het bijzonder en daarom neemt de regionale overheid nu maatregelen. De belasting op een campingverblijf wordt straks 12x (!) voordeliger dan in een luxe hotel in de stad.

De Spaanse toeristische sector boekte afgelopen jaar records. Voornamelijk in de grote steden lijdt dat echter ook tot overlast voor de lokale bevolking, niet in de laatste plaats door buitenlanders die vastgoed opkopen of die verblijven in hotels en verhuurde appartementen. Daardoor ontstaat woningnood en daar wil sowieso de Catalaanse regering nu actie op ondernemen. Een van de geaccordeerde plannen is een verdubbeling van het tarief voor de toeristenbelasting, ook wel ‘ecotax’ genoemd. Het is nog niet helemaal duidelijk wanneer die verhoging moet ingaan, maar we weten wel dat je op dit moment voor de eerste 7 nachten bij dezelfde accommodatie de toeristenbelasting verschuldigd bent. Althans als je ouder dan 16 bent. Verblijf je in de stad Barcelona, dan geldt daar nog een extra tarief van 4 euro per nacht en dat mag straks dus worden opgehoogd naar 8 euro. Verder is er een indeling naar accommodatieklasse, dus in een vijfsterrenhotel betaal je meer belasting. Zodoende kan het straks 15 euro per nacht extra gaan kosten als je in Barcelona in een sjiek hotel slaapt. Voor kampeerders in Catalonië wordt de toeristenbelasting óók verhoogd, maar die bedraagt buiten de hoofdstad nu 60 cent per nacht en straks dus 1,20 euro. Ten opzichte van zo’n luxe hotel is kamperen dus gewoon dik 12 keer goedkoper!

Elke maand meer zin om te kamperen

De volgende kampeervakantie kan niet snel genoeg beginnen. Tot die tijd krijg je van ons leuke nieuwtjes, kampeertips, campingoverzichten en winacties.

Meld je aan voor onze nieuwsbrief en bereid je optimaal voor op de komende vakantie!